Instalki.pl » Aktualności » Software » Sony przygotowuje aplikację do strumieniowania gier z PS4 na PC
Sobota, 28 Listopad 2015 13:55, Wpisany przez Maciej Dobrowolski
PS4
Japońska firma uległa presji i postanowiła sama przygotować narzędzie do przesyłania obrazu z konsoli na pecety.

W mijającym tygodniu z głośnym echem po sieci rozeszła się informacja, że pewien deweloper ukrywający się pod nickiem Twisted, opracował aplikację umożliwiającą przesyłanie obrazu z PlayStation 4 bezpośrednio na nasz komputer. Zapowiadało się, iż Remote Play PC, bo tak nazywało się jego narzędzie, stanie się wkrótce bardzo popularne. Teraz jednak sytuacja uległa zasadniczej zmianie.

O tym, że takie narzędzie do strumieniowania może być przydatne dla wielu graczy, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Pomimo próśb właścicieli PS4 brak było odpowiedniego oprogramowania. Sony pozostawało głuche na głosy swoich klientów w tej materii. Kiedy pojawiła się ciekawa niezależna alternatywa, japońska firma zmieniła zdanie.

Shuhei Yoshida, szef Sony Computer Entertainment Worldwide Studios, ogłosił nagle, iż obecnie trwają już prace nad aplikacją PlayStation 4 Remote Play dla PC. Choć nie znamy żadnych szczegółów, możemy śmiało zakładać, że większość użytkowników przesiądzie się na oficjalne oprogramowania Sony. Aplikacja ma współdziałać z komputerami z systemem Windows oraz Mac OS. Jeszcze nie podano daty jej premiery.

Źródło: The Next Web