Instalki.pl » Aktualności » Software » Najnowszy build Windows 10 ma problemy z szyfrowaniem danych
Poniedziałek, 23 Listopad 2015 12:42, Wpisany przez Wojtek Onyśków

Windows 10 logo

Po czystej instalacji najnowszej wersji Windows 10 funkcja szyfrowania danych za pośrednictwem BitLockera nie działa poprawnie.

Internauci donoszą, że po przeprowadzeniu czystej instalacji listopadowej aktualizacji systemu Windows pojawiają się problemy z działaniem BitLockera, czyli wbudowanego narzędzia służącego do szyfrowania danych.

Jeden z użytkowników wskazuje, że problem występuje, gdy zdecydujemy się przeprowadzić czystą instalację jesiennej aktualizacji Windows 10, czyszcząc tym samym wszystkie ustawienia i pliki systemu. Po próbie aktywacji BitLockera pojawiają się błędy.

Co ciekawe, szyfrowanie działa, jeżeli aktywowaliśmy je przed instalacją aktualizacji i w międzyczasie nie usuwaliśmy żadnych ustawień. W takim przypadku pliki są szyfrowane normalnie. Jeżeli jednak wyłączymy BitLockera i ponownie postanowimy go włączyć, problem się pojawi.

Wszystko wskazuje zatem na to, że najnowszy build Windows 10 gryzie się z BitLockerem. Być może właśnie dlatego Microsoft wycofał pliki ISO z najnowszą wersją z narzędzia Media Creation Tool.

Pozostaje zatem czekać na łatkę naprawiającą problem. Alternatywnie skorzystać można z innego narzędzia szyfrującego dane. 10 najlepszych z nich przedstawiamy w naszym artykule.

Źródło: Neowin