Instalki.pl » Aktualności » Software » Windows Phone radzi sobie coraz gorzej
Czwartek, 19 Listopad 2015 09:27, Wpisany przez Wojtek Onyśków
windows phone
Według Gartnera, w przeciągu ostatniego roku system Microsoftu stracił niemal połowę użytkowników.

Windows Phone nigdy nie odgrywał zbyt dużej roli w segmencie systemów mobilnych, jednak z miesiąca na miesiąc zasięg tej platformy systematycznie rósł. Niestety w 2015 roku trend ten się odwrócił. Windows Phone stracił użytkowników.

Według statystyk udostępnionych przez firmę analityczną Gartner jeszcze rok temu w trzecim kwartale Windows Phone posiadał 3% udziałów w rynku. W Q3 2015 wynik ten spadł do 1,7%, czyli niemal o połowę.

Co może być tego powodem? Microsoft nie zaprezentował w ostatnim czasie zbyt wielu nowych smartfonów, a to właśnie on jest największym producentem sprzętu z Windows Phone (po przejęciu Nokii). Inne firmy straciły zainteresowanie tą platformą, skupiając się przede wszystkim na Androidzie.

Sytuacja ta może się nieco odmienić w następnych miesiącach, gdy na rynku pojawią się pierwsze urządzenia z Windows 10 Mobile. Będzie to między innymi Lumia 950 oraz Lumia 950 XL. Być może sukces nowego oprogramowania sprawi, że inni producenci także zainteresują się tą platformą. Jedno jest pewne - Microsoft ma co odrabiać.

Źródło: Neowin