Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft udostępnia pierwszą dużą aktualizację Windows 10
Piątek, 13 Listopad 2015 10:41, Wpisany przez Wojtek Onyśków
windows-10-logo
Threshold 2, czyli pierwsza duża aktualizacja dla Windows 10, już oficjalnie dostępna.

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, Microsoft rozpoczął udostępnianie najnowszej aktualizacji systemu Windows 10. Jest to pierwsze duże uaktualnienie od momentu premiery, które przynosi kilka interesujących nowości.

Microsoft wyjaśnia, że zmian jest sporo. Poprawiono między innymi wydajność. Windows 10 po najnowszej aktualizacji uruchamia się o około 30% szybciej od Windows 7. Usprawnieniu uległa także Cortana, która potrafi teraz rozpoznawać odręczne pismo wprowadzone za pomocą rysika (dotyczy ekranów dotykowych). Niestety wirtualna asystentka wciąż jest niedostępna na terenie naszego kraju i nie zanosi się na to, by w najbliższym czasie miało się to zmienić.

Zaktualizowane zostały także aplikacje. Microsoft Edge otrzymał usprawnienia w zakresie wydajności i bezpieczeństwa. Programiści dodali m.in. podgląd otworzonej karty. Wystarczy najechać na nią kursorem, by szybko podejrzeć jej zawartość. Pojawiła się także synchronizacja ulubionych elementów i listy czytania pomiędzy wszystkimi urządzeniami z Windows 10. Odświeżono również takie aplikacje, jak Poczta, Kalendarz, Zdjęcia, Groove, Xbox, Sklep, OneNote czy Pasjans.

windows 10 threshold 1Podgląd otwartych kart w Microsoft Edge

Najnowsza aktualizacja przyniosła także integrację z komunikatorem Skype. Obecnie jest ona dostępna w formie kilku aplikacji testowych. Jedna z nich skupia się na rozmowach wideo, druga natomiast na wiadomościach tekstowych. Co ciekawe, wiadomości pojawiają się w centrum powiadomień w prawym dolnym rogu i z tego miejsca możemy szybko na nie odpowiedzieć, nie przechodząc do głównej aplikacji.

windows 10 threshold 2Lepsza integracja z komunikatorem Skype

Jeżeli posiadamy smartfon z testową wersją Windows 10 i zalogujemy się do tego samego konta Microsoftu, w desktopowym systemie będą wyświetlane wszystkie powiadomienia z urządzenia mobilnego.

Z drobniejszych zmian warto również wymienić możliwość zmiany koloru belki tytułowej okna eksploratora oraz nieco odmieniony wygląd menu kontekstowego.

windows 10 threshold 3Nowe menu kontekstowe

Najnowsza aktualizacja Windows 10 jest pobierana za pomocą Windows Update. Microsoft udostępnia ją stopniowo nowym użytkownikom, dlatego też jej dokładna dostępność może się różnić w zależności od posiadanego urządzenia.

Źródło: Microsoft