Instalki.pl » Aktualności » Software » Windows 10 na Xbox One już dostępny. Zobacz wszystkie nowości
Piątek, 13 Listopad 2015 09:34, Wpisany przez Wojtek Onyśków
xbox one aktualizacja
Od wczoraj gracze mogą pobierać dużą aktualizację dla konsoli Xbox One. Pojawił się między innymi Windows 10.

Szybkość działania i wszechstronność systemu Windows 10 - tak w skrócie Microsoft opisuje najnowszą aktualizację Xbox One. Pojawiło się wiele pomniejszych usprawnień oraz kilka sporych nowości - między innymi wsteczna kompatybilność z grami z Xbox 360.

Microsoft na nowo zaprojektował ekran startowy konsoli. Umożliwia on teraz szybszy dostęp do ulubionych treści - zawiera ostatnio uruchamiane gry i aplikacje, a także oferuje najważniejsze funkcje społecznościowe. Mowa między innymi o udostępnianiu osiągnięć i nagrań z rozgrywki ze społecznością Xbox Live. Gracze mogą również podglądać, w co grają ich znajomi. Nowym elementem są także centra gier. Znajdziemy w nich najważniejsze informacje i aktualizacje bezpośrednio od producentów i społeczności Xbox Live.

xbox one aktualizacja 1Ekran główny Xbox One

Pojawiła się nowa zakładka nawigacji, która jest dostępna zarówno z poziomu menu, jak i bezpośrednio w grze. Dzięki niej uzyskujemy szybki dostęp do profilu, znajomych, ustawień grupy, wiadomości czy nawet przypinania aplikacji. Wszystko bez konieczności przełączania się pomiędzy zakładkami.

xbox one aktualizacja 2Nowa zakładka nawigacji

Zmianie uległ także sklep Xbox. Został on podzielony na cztery części - gry, aplikacje, film oraz muzykę. Pionowy widok sprawia natomiast, że na ekranie wyświetlana jest większa liczba ofert. Pojawiły się także takie zakładki, jak Polecane, Premiery, Najczęściej wybierany, Najwyżej ocenione, Dostępne wkrótce i Rekomendowane.

xbox one aktualizacja 3Nowa sekcja społeczności

Najnowsza aktualizacja wprowadza aplikację, dzięki której zmienić można obłożenie przycisków gamepada, przypisując im nowe funkcje.

xbox one aktualizacja 4Przemodelowany sklep

Xbox One otrzymał również funkcję wstecznej kompatybilności, dzięki czemu na konsoli można uruchomić wybrane gry z Xbox 360. Pełną listę zgodnych tytułów wymienialiśmy w osobnym artykule.

Źródło: Microsoft