Instalki.pl » Aktualności » Software » Mozilla Firefox zostanie odchudzona
Wtorek, 10 Listopad 2015 14:37, Wpisany przez Wojtek Onyśków
mozilla firefox art
Przeglądarka zostanie pozbawiona mało przydatnych funkcji.

Mozilla zapowiedziała, że w ramach programu Great or Dead odchudzi przeglądarkę Firefox z kilku niepotrzebnych i mało używanych funkcji. Na pierwszy ogień pójdzie integracja z serwisem Pocket, która jest dostępna od wersji 38.

Mozilla chce dać użytkownikom możliwość wyboru. Pocket będzie można zainstalować w formie zwykłego rozszerzenia, jeżeli ktoś chce korzystać z tego rozwiązania. Domyślnie wtyczka nie będzie jednak zainstalowana.

pocket firefoxIntegracja serwisu Pocket w przeglądarce Mozilla Firefox

Kolejne do odstrzału będą skórki, które całkowicie zmieniają wygląd przeglądarki. Mozilla przyznaje, że rozwiązanie to nie było szczególnie popularne wśród użytkowników, a dodatkowo wprowadzało pewne komplikacje. Skórki mocno ingerujące w wygląd były kłopotliwe i niepotrzebnie obciążały przeglądarkę. Programiści chcą pozostawić wyłącznie skórki Personas, które są lekkie i nie wpływają drastycznie na wygląd aplikacji.

Mozilla pozbędzie się także funkcji Panorama, czyli możliwości grupowania zakładek. Była ona wykorzystywana zaledwie przez 0,01% wszystkich użytkowników Firefoxa. Rozwiązanie to zniknie ostatecznie w Firefoksie oznaczonym numerem 45.

Źródło: Ghacks