Instalki.pl » Aktualności » Software » Nowy Avast już dostępny. Skupia się na ochronie prywatności
Piątek, 06 Listopad 2015 14:16, Wpisany przez Wojtek Onyśków
avast free 2016
Pakiet Avast 2016 otrzymał kilka nowości związanych z ochroną prywatności i danych użytkowników.

Na rynku zadebiutowała właśnie nowa wersja popularnego oprogramowania antywirusowego – Avast 2016. Twórcy podczas projektowania skupili się na najnowszych zagrożeniach i obawach, dzięki czemu aplikacja oferuje nowe moduły związane z ochroną prywatności.

Hasła Avast to główna nowość antywirusa. To nic innego, jak autorski menedżer haseł, który pozwala wygenerować mocne hasło i zapisać je w specjalnym miejscu. Dzięki temu użytkownik nie musi pamiętać poszczególnych haseł. Wystarczy, że zapamięta dane do logowania do konta głównego.

Narzędzie zapewnia dodatkowy poziom bezpieczeństwa, wymazując hasła zapamiętane przez przeglądarkę. Ponadto moduł będzie informować użytkownika, gdy jego dane zostały w jakikolwiek sposób narażone.

avast pro 2016Avast Pro Antivirus 2016

Hasła Avast synchronizują się na wszystkich popularnych urządzeniach, niezależnie od platformy. Narzędzie to jest dostępne zarówno na komputerach PC, jak i systemach mobilnych Android i iOS.

Avast 2016 zawiera, podobnie jak najnowsza wersja oprogramowania ESET, bezpieczną przeglądarkę, która posłuży nam do otwierania stron bankowych w wyizolowanej przestrzeni. Podejrzane strony są ponadto otwierane w wirtualnym, izolowanym środowisku, by nie narażać komputera na infekcję.

Ostatnią nowością jest ulepszony moduł Ochrony Sieci Domowej. Dzięki niemu użytkownik może wykryć wszystkie zagrożenia związane z urządzeniami podłączonymi do tej samej sieci. Dotyczy to zarówno routerów, jak i drukarek sieciowych czy dysków.

Avast 2016 otrzymał ponadto całkowicie nowy interfejs oraz przyspieszony tryb instalacyjny. Narzędzie jest już w pełni kompatybilne z systemem Windows 10.

Pobierz:

Źródło: Avast