Instalki.pl » Aktualności » Software » Google zaprzecza - Chrome OS nie zniknie z rynku
Wtorek, 03 Listopad 2015 11:52, Wpisany przez Wojtek Onyśków
chrome os
Google zaprzecza plotkom, jakie kilka dni temu pojawiły się w sieci.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że Chrome OS może zostać wcielony do Androida, a Google skupi się na jednym systemie operacyjnym. Rewelacje te nie znajdują jednak potwierdzenia u samego źródła. Przedstawiciele amerykańskiej firmy uspokajają użytkowników Chrome OS - system ten nie zniknie z rynku.

Hiroshi Lockheimer przyznaje na blogu Google, że jego firma pracowała w ostatnim czasie nad możliwością połączenia pewnych elementów Chrome OS i Androida, ale nigdy nie miała planów całkowitego połączenia tych systemów i zakończenia prac nad Chrome OS.

Wręcz przeciwnie, Google informuje, że ma w planach wypuszczenie wielu nowych funkcji dla tego systemu. W najbliższym czasie ma się pojawić nowy odtwarzacz multimediów, a interfejs zostanie odświeżony zgodnie z Material Design. Programiści skupiają się również na poprawie wydajności i bezpieczeństwa Chrome OS.

Amerykańska firma zapowiada także, że w 2016 roku pojawi się sporo nowych Chromebooków. Wszystko wskazuje zatem na to, że Chrome OS nie zostanie uśmiercony. Choć nie jest wykluczone, że pewne jego elementy mogą zostać połączone z Androidem.

Źródło: Google