Instalki.pl » Aktualności » Software » Windows Redstone - Microsoft przygotowuje pierwszą dużą aktualizację Windows 10
Wtorek, 13 Październik 2015 09:09, Wpisany przez Wojtek Onyśków

Windows Redstone

O Windows Redstone pisaliśmy już wcześniej. To pierwsza duża aktualizacja, jaką Microsoft przygotowuje dla systemu Windows 10. Niektórzy - nie bez przyczyny - przyrównują ją do Service Packów. Wszystko wskazuje na to, że Microsoft właśnie rozpoczął prace nad tą aktualizacją.

Gdy ostatni raz pisaliśmy o Windows Redstone, aktualizacja była dopiero w fazie planów. Dzisiaj serwis WinBeta informuje, że gigant z Redmond rozpoczął już prace nad uaktualnieniem systemu. Czym właściwie Redstone będzie dla Windows 10? Praktycznie tym samym, czym Windows 8.1 był dla Windows 8, czyli dodaniem wielu istotnych funkcji i przemodelowaniem działania już istniejących.

Programiści nad Redstone pracują już kilka tygodni, jednak obecnie jest zbyt wcześnie, by mówić o jakichkolwiek funkcjach systemu. Premiera dużej aktualizacji jest planowana na rok po starcie Windows 10, czyli w okolicach sierpnia 2016 roku.

W międzyczasie możemy się również spodziewać mniejszej, aczkolwiek także znaczącej, aktualizacji. Nosi ona kodową nazwę Threshold 2 i powinna zadebiutować nieco wcześniej, niż Redstone.

Jak zatem widać, Microsoft ma dużo planów odnośnie przyszłości Windows 10. Jedno jest pewne - na przestrzeni kolejnych lat system ten, zgodnie z obietnicami, będzie ewoluował, a użytkownicy będą otrzymywać nowe, przydatne funkcje.

Źródło: Winbeta