Instalki.pl » Aktualności » Software » Apple usuwa niektóre aplikacje do blokowania reklam
Piątek, 09 Październik 2015 13:56, Wpisany przez Wojtek Onyśków
apple adblock
Apple postanowiło usunąć kilka aplikacji służących do blokowania reklam ze swojego sklepu. W oficjalnym oświadczeniu przedstawiciele firmy tłumaczą, że miało to związek z bezpieczeństwem użytkowników. Niektóre z nich mogły bowiem doprowadzić do wycieku danych.

Od momentu udostępnienia iOS 9 w sieci wrze. Zwolennicy, jak i przeciwnicy blokowania reklam ścierają się ze sobą, obrzucając celnymi argumentami. Jak się jednak okazuje, tych pierwszych jest znacznie więcej, o czym świadczy ilość pobrań aplikacji do blokowania reklam. Możliwość ta pojawiła się bowiem w iOS 9.

W czwartek Apple postanowiło jednak usunąć część z nich. Miało to rzekomo związek z bezpieczeństwem. Niektóre aplikacje instalowały certyfikaty, które mogły udostępniać dane użytkowników zewnętrznym podmiotom.

Dokładna ilość usuniętych aplikacji nie jest znana. Przedstawiciele Apple informują, że współpracują z deweloperami nad przywróceniem tych pozycji do App Store. Może to jednak nastąpić dopiero w momencie, gdy rozwiązane zostaną wszystkie problemy odnośnie bezpieczeństwa danych.

Jedną z usuniętych aplikacji jest Been Choice. Pozycja ta przyciągała uwagę użytkowników ze względu na możliwość blokowania reklam nie tylko na stronach internetowych, ale również w aplikacjach.

Źródło: Reuters