Instalki.pl » Aktualności » Software » Twórcy Daemon Tools wydają aplikację mobilną do synchronizowania plików
Wtorek, 06 Październik 2015 10:19, Wpisany przez Wojtek Onyśków
daemon sync
Disc Soft to firma znana przede wszystkim z niezwykle popularnego narzędzia do emulacji wirtualnych dysków - Daemon Tools. Twórcy wydali właśnie swoją pierwszą aplikację mobilną - Daemon Sync. Jak sama nazwa wskazuje, służy ona do bezpiecznej wymiany plików pomiędzy smartfonem lub tabletem, a komputerem PC. Z pominięciem chmury.

Daemon Sync nie jest kolejnym dyskiem sieciowym, za pomocą którego możemy wszystkie swoje pliki wrzucić na zewnętrzny serwer. To narzędzie, dzięki któremu zsynchronizujemy pliki na smartfonie i komputerze. Najważniejszy w tym wszystkim jest fakt, że nie są one przechowywane w chmurze. Synchronizacja następuje bezpośrednio pomiędzy naszymi urządzeniami, za pośrednictwem sieci Wi-Fi.

Do poprawnego działania wymagane jest zainstalowanie aplikacji desktopowej, którą można pobrać z naszego działu download. Tworzy ona lokalny serwer wymiany plików, za pomocą którego synchronizowane będą pliki. Co ważne, aby wymiana była możliwa, nie potrzebujemy dostępu do internetu. Wystarczy, że wszystkie urządzenia będą podłączone do tej samej sieci Wi-Fi.

Daemon Sync współpracuje ze wszystkimi urządzeniami z systemem iOS oraz Android. Stosowne aplikacje można pobrać z Google Play oraz App Store.

daemon sync 1Daemon Sync na iOS

Źródło: Disc Soft