Instalki.pl » Aktualności » Software » Cortana na Xbox One w 2016 roku!
Niedziela, 04 Październik 2015 11:11, Wpisany przez Michał Cichocki

cortana

Podczas prac nad konsolą Xbox One testowane jest jej oprogramowanie, które ma być oparte na systemie Windows 10. Niewątpliwie jedną z większych i bardziej oczekiwanych funkcji, która ma się znaleźć na pokładzie konsoli jest Cortana.

Gigant z Redmond zademonstrował działanie wirtualnego asystenta w ekosystemie Xbox One, jednak szybko zaznaczył, że jej integracja nastąpi dopiero w przyszłym roku. Oczywiście, jest możliwość sterowania konsolą za pomocą głosu, jednak Cortana obsługuje znacznie szerszą bazę poleceń.

Najnowsza odsłona systemu dla Xbox One nie jest tak stabilna jak tego oczekiwano, a także nie posiada wielu wyczekiwanych funkcji. Jedną z nich jest wspomniana Cortana. Jak podaje Larry Hryb, dyrektor działu programowania, jest prawdopodobne, że testowa wersja asystentki pojawi się pod koniec bieżącego roku gdy nie będzie wątpliwości co do stabilności systemu.

Biorąc pod uwagę tempo implementacji zmian w ciągu ubiegłych dwóch lat, jest wysoce prawdopodobne, że Cortana dla Xbox One wyjdzie jeszcze w pierwszym kwartale 2016 roku.

Źródło: neowin.com