Instalki.pl » Aktualności » Software » Samsung skupia się na rozwoju systemu Tizen
Wtorek, 22 Wrzesień 2015 13:44, Wpisany przez Wojtek Onyśków
samsung tizen
W dniach 17-18 września w Shenzhen w Chinach odbyła się konferencja dotycząca rozwoju platformy Tizen. Zaprezentowano między innymi nową odsłonę mobilnego systemu - Tizen 3.0 oraz przedstawiono plany rozwoju tego stosunkowo świeżego ekosystemu.

Najważniejszym punktem imprezy była oczywiście prezentacja nowej wersji systemu Tizen. Trzecia odsłona zwiększa możliwości współdziałania urządzeń w kwestii internetu rzeczy. System został zaprojektowany przede wszystkim z myślą o gadżetach „noszonych”, urządzeniach mobilnych i telewizorach. Będzie również napędzać Micro - platformę, która pozwala urządzeniom AGD na interakcję z internetem rzeczy.

Motywem przewodnim konferencji była przewaga Tizen jako platformy technologicznej. Skupiono się na strategii internetu rzeczy z wykorzystaniem właśnie tego systemu. Próbowano także zdefiniować plany dotyczące przyszłości platformy.

samsung smart tv aplikacjeTizen na Smart TV

Najważniejsze sesje tematyczne dotyczyły takich zagadnień, jak perspektywy i strategie dotyczące łączności Tizen czy przyszłość systemu. Omawiano SAMI - platformę internetu rzeczy opartą na open source, służącą do analizy danych zbieranych przez biosygnały w czasie rzeczywistym. Przedstawiono również protokół Wayland, który przyczynia się do poprawy wydajności systemu dzięki zmniejszeniu jego zapotrzebowania na pamięć i energię.

Na targach pojawiły się również najnowsze produkty Samsunga oparte na Tizenie - zegarek Gear S2 oraz telewizory Smart TV.

Źródło: Samsung