Instalki.pl » Aktualności » Software » Kilka znaków wystarczy, by zepsuć Google Chrome
Niedziela, 20 Wrzesień 2015 13:04, Wpisany przez Wojtek Onyśków

Google chrome

Google Chrome to jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych, która jest dostępna na rynku od wielu lat. Wydawałoby się zatem, że jest to produkt dopracowany pod każdym względem i nie zawiera błędów. Nic jednak bardziej mylnego. Wystarczy kilka specjalnych znaków, by Chrome odmówił nam posłuszeństwa.

Pomimo iż Chrome jest dostępny na rynku od wielu lat, programiści wciąż nie zdołali wyeliminować wszystkich błędów, gdyż zwyczajnie nie są ich świadomi. Najnowszą usterkę odkrył Andris Atteka i postanowił podzielić się nią z szerszą publicznością.

Otóż wystarczy w pasku adresu przeglądarki wpisać specjalny ciąg znaków, by program całkowicie odmówił posłuszeństwa. Mowa konkretnie o http://a/%%30%30. We wspomniany adres nie trzeba nawet klikać. Wystarczy, że występuje on na stronie internetowej w postaci hiperłącza (klikalnego odnośnika). W takim przypadku zwykłe najechanie na niego kursorem poskutkuje zawieszeniem karty w Google Chrome.

To oczywiście drobny błąd, który nie ma większego wpływu na bezpieczeństwo użytkowników. Może on jednak posłużyć do mniej lub bardziej wyszukanych żartów wśród znajomych. Z pewnością niedługo Google załata usterkę.

Źródło: Neowin