Instalki.pl » Aktualności » Software » Intel wydaje nowe wersje oprogramowania antywirusowego McAfee
Środa, 16 Wrzesień 2015 13:41, Wpisany przez Wojtek Onyśków
mcafee logo
Intel Security poinformowało o wprowadzeniu do sprzedaży nowych wersji antywirusów McAfee. Uaktualnienia doczekał się McAfee LiveSafe, AntiVirus Plus, Internet Security oraz Total Protection. Rozwiązania te zostały wyposażone w menadżera tożsamości True Key. Intel umożliwia również instalację oprogramowania na dowolnej liczbie urządzeń.

Nowe rozwiązania antywirusowe McAfee oferują ochronę przed złośliwym oprogramowaniem niezależnie od tego, z jakiego urządzenia korzystamy. Narzędzia są bowiem dostępne zarówno na Windowsa, Maca, Androida, jak i iOS. Co ważne, użytkownik może instalować oprogramowanie na dowolnej liczbie urządzeń.

Jedną z największych nowości w nowej odsłonie McAfee jest technologia True Key, dostępna w formie osobnej aplikacji. Narzędzie to pozwala ułatwić proces logowania do poszczególnych witryn i jednocześnie sprawić, że jest on bezpieczniejszy. True Key pozwala bowiem na logowanie do urządzeń, aplikacji mobilnych czy stron internetowych za pomocą kombinacji elementów takich jak wygląd twarzy, odciski palców czy poprzez weryfikację zaufanych urządzeń.

True Key w wersji premium jest dostępny w pakietach McAfee Internet Security, McAfee Total Protection oraz McAfee LiveSafe.

Oprogramowanie McAfee otrzymało również narzędzie, które umożliwia przeskanowanie sieci domowej pod kątem niebezpiecznych urządzeń. Użytkownik w łatwy sposób może włączyć w nich usługi zabezpieczające.

McAfee odpowiednio zabezpiecza przeglądarkę. WebAdvisor to narzędzie, które służy do sprawdzania aktywnej ochrony antywirusowej i zapory ogniowej. Usługa identyfikuje wykradzione hasła i strzeże użytkowników przed fałszywymi stronami internetowymi.

Pakiet McAfee to także odpowiednie zabezpieczenie urządzeń mobilnych. Ochrona tych gadżetów została wzbogacona o widżet ekranu głównego, który umożliwia szybki dostęp do najważniejszych funkcji związanych z bezpieczeństwem. Warto zaznaczyć, że McAfee chroni również nasze smartwatche.

Producent nie udostępnił jeszcze wersji próbnych najnowszych wersji oprogramowania. Z naszej bazy można jednak pobrać zeszłoroczne edycje testowe:


Źródło: Intel