Instalki.pl » Aktualności » Software » Siri zbada naszą barwę głosu
Niedziela, 13 Wrzesień 2015 18:37, Wpisany przez Maciej Dobrowolski
siri
Wielkimi krokami zbliża się premiera systemu iOS 9, w którym Apple zamierza wprowadzić kilka innowacji. Zmiany nie ominą również inteligentnej asystentki Siri. Wedle zapowiedzi projektantów, aplikacja będzie potrafiła rozpoznać naszą barwę głosu.

Jeśli wierzyć zapowiedziom Apple, aktualizacja iOS do wersji z numerem dziewięć jest już blisko. W ostatnim czasie można było zaobserwować, iż rynkowi giganci poświęcają bardzo wiele środków na udoskonalenie inteligentnych asystentek. Ewidentnie widać, że jest to kierunek, w którym podąża cała branża.

Nie dziwi nas, zatem zapowiedź Apple o wprowadzeniu w Siri rozpoznawaniu barwy głosu. Podobne rozwiązanie zostało już wcześnie zaimplementowano przez Microsoft w Cortanie. Siri będzie sprawdzała usłyszane komendy i oceni czy zostały wypowiedziane przez właściciela urządzenia. Funkcję będziemy konfigurowali w opcjach poprzez wypowiedzenie kilku fraz. Aplikacja zbada naszą barwę głosu i będzie reagowała tylko na komendy zgodne z zapamiętanym wzorcem.

Źródło/Zdjęcia: Cnet