Instalki.pl » Aktualności » Software » Wikipedia na Androida otrzymuje intuicyjny podgląd artykułów
Piątek, 11 Wrzesień 2015 14:34, Wpisany przez Wojtek Onyśków

Wikipedia logo

Wikipedia to obecnie jedna z najpopularniejszych encyklopedii internetowych, która jest współtworzona przez wielką społeczność. Przedstawiciele odpowiedzialni za jej rozwój wydali właśnie nową wersję swojej aplikacji na Androida. Pojawiło się kilka ciekawych nowości - m.in. szybkie podglądanie treści artykułów.

Najnowsza wersja Wikipedii na Androida, która zadebiutowała już w Google Play, otrzymała możliwość szybkiego podejrzenia innego artykułu podczas czytania tekstu. Wikipedia znana jest z tego, że wszystkie zagadnienia są ze sobą połączone specjalną siecią artykułów. Czytając jeden z nich otrzymujemy odnośniki do innych, które pojawiają się w tekście.

Dotychczas aby podejrzeć nowy odnośnik, należało na niego kliknąć. Wtedy też link był otwierany. Aby powrócić do głównego artykułu, użytkownik musiał nacisnąć przycisk wstecz. Teraz po kliknięciu w odnośnik wyświetla się krótki podgląd, w którym prezentowana jest część kolejnego artykułu. Jeżeli nas zainteresuje, możemy do niego przejść. Jeżeli nie, możemy kontynuować naszą wcześniejszą lekturę.

wikipedia podgladNowy podgląd linków

To proste rozwiązanie, jednak powinno ułatwić korzystanie z Wikipedii na urządzeniach mobilnych. Obecnie funkcja jest dostępna wyłącznie na Androida, choć programiści pracują już nad wersją na iOS.

Aplikacja otrzymała również więcej opcji po naciśnięciu i przytrzymaniu odnośnika. Do wyboru jest m.in. zapis do odczytu w trybie offline, kopiowanie czy udostępnianie.

Najnowszą wersję Wikipedii na Androida można pobrać z Google Play.

Źródło: The Next Web