Instalki.pl » Aktualności » Software » Android Pay już dostępne
Piątek, 11 Wrzesień 2015 08:30, Wpisany przez Wojtek Onyśków
android pay
Google poinformowało na swoim blogu o starcie systemu płatności mobilnych Android Pay, który ma być bezpośrednią konkurencją dla Apple Pay i Samsung Pay. Usługa jest dostępna dla posiadaczy smartfonów z NFC, działających pod kontrolą Androida 4.4 KitKat lub nowszego.

Płatności zbliżeniowe robią się coraz bardziej popularne. Dzięki Android Pay mogą zyskać kolejnych użytkowników, bowiem za zakupy będzie można płacić za pomocą smartfona. Wystarczy podpiąć do usługi swoją kartę płatniczą - obsługiwane są karty MasterCard, Visa, Discover oraz American Express.

Google chwali się, że za pomocą Android Pay można już płacić w ponad milionie sklepów na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Niestety obecnie usługa nie jest dostępna poza granicami USA.

Amerykańska firma wyjaśnia, że proces płacenia naszym telefonem jest całkowicie bezpieczny. Pełne informacje na temat naszego numeru bankowego nie są bowiem przechowywane bezpośrednio na urządzeniu. Zamiast tego usługa korzysta z wirtualnego numeru, zapewniając dodatkową ochronę danych.

W przyszłości za pomocą Android Pay będzie można również płacić w wybranych aplikacjach mobilnych. Kiedy usługa zawita do Polski? Nasz kraj nie jest głównym rynkiem zbytu Google i można się spodziewać, że jeszcze trochę poczekamy, zanim otrzymamy możliwość przeprowadzania płatności zbliżeniowych smartfonem.

Źródło: Google