Instalki.pl » Aktualności » Software » Lollipop zainstalowany na co piątym urządzeniu z Androidem
Środa, 09 Wrzesień 2015 09:44, Wpisany przez Wojtek Onyśków

Android Lollipop

Lollipop jest powoli instalowany na kolejnych urządzeniach z Androidem. Google robi co może, by jak największa ilość gadżetów była oparta na najnowszym dostępnym systemie. Mimo wszystko prym wiedzie wersja, która zadebiutowała na rynku dwa lata temu.

Według najnowszych danych udostępnionych przez Google, Android Lollipop jest zainstalowany na 21% wszystkich urządzeń z Androidem. Warto zaznaczyć, że jego najnowsza wersja, oznaczona numerem 5.1, znalazła się na 5,1% urządzeń.

Jak się zatem okazuje, coraz więcej producentów inwestuje w najnowszy system sygnowany logiem zielonego robota, a to dobrze rzutuje na przyszłość. Mimo wszystko sytuacja Androida nie jest zbyt ciekawa. Większość urządzeń działa pod kontrolą Androida 4.4 KitKat, który swoją premierę miał niemal dwa lata temu. Obecnie system z logiem batonika może się pochwalić udziałami na poziomie 39,2%.

android ranking wrzesienRanking poszczególnych wersji Androida

Następny w kolejce jest jeszcze starszy Jelly Bean z wynikiem 31,8%. Na szczęście na margines zostały zepchnięte systemy Ice Cream Sandwich, Gingerbread oraz Froyo. Łącznie okupują one 8% wszystkich urządzeń z Androidem.

Źródło: Android Developers