Instalki.pl » Aktualności » Software » AdBlock Plus już oficjalnie na Androidzie i iOS
Wtorek, 08 Wrzesień 2015 14:23, Wpisany przez Wojtek Onyśków
adblock browser
AdBlock Plus to popularne rozszerzenie przeglądarek, które umożliwia blokowanie uciążliwych i często irytujących reklam. Od jakiegoś czasu twórca oprogramowania pracował nad specjalną wersją dla urządzeń mobilnych. Ta została właśnie wydana na Androida oraz iOS.

AdBlock Plus na Androida i iOS jest dostępny w postaci specjalnej przeglądarki, która jest zintegrowana z funkcją blokowania reklam. Wystarczy ją pobrać odpowiednio z Google Play lub App Store.

Twórca przeglądarki podaje, że dzięki wykorzystaniu AdBlock Browser strony internetowe będą się wczytywać znacznie szybciej, użytkownicy oszczędzą cenny pakiet danych, a zużycie energii spadnie o 20%.

AdBlock Browser oferuje również zaawansowane opcje związane z bezpieczeństwem. Przeglądarka potrafi blokować strony z malware. Umożliwia także włączenie trybu, w którym nie będziemy śledzeni przez zewnętrzne podmioty - np. sieci reklamowe.


Z poziomu opcji możemy również wybrać, które reklamy mają być blokowane, a które nie. Dostępna jest także tak zwana biała lista. To spis stron, na których reklamy nie będą blokowane.

adblock browser 1Adblock Browser na Androida

Źródło: AdBlock Plus