Instalki.pl » Aktualności » Software » Boisz się, że Windows 10 cię szpieguje? Ashampoo AntiSpy to program dla ciebie
Wtorek, 08 Wrzesień 2015 13:10, Wpisany przez Wojtek Onyśków
ashampoo antispy
Dostępny za darmo Windows 10 wywołał sporo kontrowersji, głównie za sprawą domyślnych ustawień związanych z prywatnością. Części użytkowników nie podoba się, że Microsoft zbiera statystyczne dane na temat systemu, wysyłając je na swoje serwery. Na szczęście można temu zapobiec. Ashampoo wydało właśnie program, który ma ułatwić dostosowanie opcji związanych z prywatnością w Windows 10.

Ashampoo AntiSpy to prosty program, którego nie trzeba nawet instalować. Od razu po uruchomieniu proponuje on stworzenie punktu przywracania systemu, do którego będzie można powrócić w przypadku jakichkolwiek problemów.

Działanie narzędzia jest proste. Za pomocą suwaków możemy dostosować wszystkie opcje Windows 10 związane z bezpieczeństwem i prywatnością. Chodzi między innymi o wysyłanie anonimowych statystyk na serwery Microsoftu, dostęp aplikacji do kamerki internetowej czy chociażby wykorzystanie mikrofonu.

ashampoo antispy 1Ashampoo AntiSpy for Windows 10

Dzięki temu dostosujemy wszystkie zagadnienia według własnych preferencji i zabezpieczymy się przed niechcianą inwigilacją ze strony Microsoftu.

Niestety obecnie AntiSpy jest dostępny wyłącznie w języku angielskim. Aplikację można pobrać za darmo z naszego działu download.

Źródło: Ashampoo