Instalki.pl » Aktualności » Software » WD udostępnia system My Cloud OS 3 dla urządzeń chmury osobistej My Cloud
Wtorek, 01 Wrzesień 2015 15:20, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
My Cloud OS 3
Tegoroczne targi IFA rozpoczynają się już za kilka dni, a firma WD postanowiła już teraz pochwalić się nadchodzącymi nowościami. Producent wprowadził istotne udoskonalenia w rodzinie urządzeń osobistych do przechowywania danych WD My Cloud, w tym: zaprojektowany od podstaw nowy system operacyjny My Cloud OS 3 oraz pakiet oprogramowania dla deweloperów Software Developer Kit (SDK), umożliwiający integrację zaawansowanym aplikacjom oraz 2-dyskową chmurę osobistą My Cloud Mirror.

System My Cloud OS 3 to przede wszystkim nowy interfejs użytkownika, który zapewnia intuicyjny dostęp do licznych funkcji osobistej chmury NAS, takich jak: udostępnianie zawartości, tworzenie kopii zapasowych i synchronizacja, przy jednoczesnym zachowaniu pełnej prywatności i kontroli nad urządzeniami osobistymi, pracującymi w trybie chmury, ale fizycznie zlokalizowanymi w domu lub w biurze.

My Cloud OS 3 wyposażony jest w nowe zaawansowane funkcje zarządzania zdjęciami i plikami wideo, umożliwiające użytkownikowi działanie na dwa sposoby: poprzez witrynę MyCloud.com i aplikację My Cloud Albums. Witryna MyCloud.com zapewnia użytkownikom dostęp globalny do ich chmury osobistej My Cloud przez intuicyjną przeglądarkę sieciową opartą na interfejsie użytkownika i umożliwia współdzielenie plików, kompleksowe zarządzanie dostępem oraz widok galerii zdjęć i plików wideo. Aplikacja My Cloud Albums, która będzie dostępna do pobrania pod koniec września w sklepach internetowych iTunes i Google Play, daje użytkownikom systemu My Cloud OS 3 możliwość wysłania do wybranych osób odnośnika do lokalizacji ogólnodostępnej lub "albumu" w urządzeniu My Cloud.

Oprogramowanie wyposażono w nową funkcję WD Sync do synchronizacji danych na wielu komputerach i notebookach, która zapewnia aktualizację plików i dostęp do nich za pośrednictwem praktycznie każdego urządzenia. Nowy system operacyjny umożliwia również użytkownikom konfigurowanie ustawień automatycznej kopii zapasowej zdjęć ze smartfonu lub tabletu i udostępnia nowe narzędzie do szybkiego i łatwego przesyłania plików do urządzeń My Cloud. System operacyjny zapewnia również wsparcie dla urządzeń Chromebook i Chromecast.

System WD My Cloud OS 3 będzie możliwy do pobrania bezpłatnie pod koniec września dla obecnie dostępnych urządzeń chmury osobistej My Cloud. Urządzenia WD które obsługują nowy system operacyjny OS 3 to: My Cloud, My Cloud Mirror, My Cloud Expert Series EX2/EX4, My Cloud Expert Series EX2100/EX4100 i My Cloud Business Series DL2100/DL4100. Klienci mogą również pobrać nowe aplikacje mobilne WD My Cloud ze sklepów iTunes i Google Play.

Źródło: WD