Instalki.pl » Aktualności » Software » Instagram wprowadza obsługę panoramicznych zdjęć
Piątek, 28 Sierpień 2015 12:06, Wpisany przez Wojtek Onyśków

Instagram logo

Instagram to niezwykle popularny serwis społecznościowy zorientowany na fotografię. Dotychczas portal umożliwiał wrzucanie wyłącznie kwadratowych zdjęć, przez co niektóre fotki nie prezentowały się w pełnej okazałości i traciły swój urok. Przedstawiciele serwisu postanowili zrezygnować z takiego rozwiązania i umożliwić wrzucanie panoramicznych fotografii.

Trzeba przyznać, że kwadratowe zdjęcia były swego rodzaju wizytówką Instagrama. Jednocześnie stanowiły pewne ograniczenie. Fotki trzeba było bowiem odpowiednio wykadrować. Niekiedy wraz z przycięciem traciło się główny zamysł zdjęcia.

Właśnie dlatego przedstawiciele serwisu postanowili umożliwić wrzucanie panoramicznych fotografii, jak również zdjęć portretowych. Dzięki temu znaczenia nabiorą pejzaże i fotki przedstawiające krajobrazy.

instagram panoramaPanoramiczne zdjęcia na Instagramie

Powyższa zmiana dotyczy również filmików wrzucanych do serwisu. Programiści postanowili także ujednolicić wszystkie filtry. Teraz ten sam zestaw obowiązuje zarówno fotografie, jak i materiały wideo.

Najnowsza wersja aplikacji Instagram, wprowadzająca powyższe zmiany, jest już dostępna do pobrania z Google Play oraz App Store.

Źródło: Instagram