Instalki.pl » Aktualności » Software » GOG Galaxy z funkcją, której Steam może pozazdrościć
Środa, 26 Sierpień 2015 09:50, Wpisany przez Wojtek Onyśków
gog galaxy
GOG Galaxy to stosunkowo nowa platforma, która została wydana wraz z premierą Wiedźmina 3. To specjalny klient, który obsługuje wszystkie gry zakupione na stronie GOG.com, a swoim funkcjonowaniem jest niezwykle podobny do Steama. Pod pewnymi względami nawet go przerasta.

Steam, Origin, Uplay - platform cyfrowej dystrybucji gier już teraz jest całkiem sporo, a o uwagę użytkowników walczy właśnie kolejny produkt - tym razem polskiej produkcji. Mowa oczywiście o GOG Galaxy, który jest zintegrowany z kontem GOG.com.

W najnowszej aktualizacji platforma otrzyma zupełnie nową funkcję, której ze świecą możemy szukać u konkurencji. Każdy gracz z pewnością w swojej karierze spotkał się z sytuacją, gdy aktualizacja całkowicie psuła grę i sprawiała, że ta stawała się niegrywalna. W takim przypadku pozostawało męczyć się z tym, co mamy i czekać na reakcję ze strony producenta.

W przypadku GOG Galaxy będzie jednak inaczej. Jeżeli aktualizacja w jakiś sposób zepsuje grę lub po prostu nie przypadnie nam do gustu, będziemy mogli ją odinstalować. Wspomniana platforma umożliwia już bowiem przywrócenie stanu sprzed instalacji.

gog galaxy 1GOG Galaxy

Najnowsza wersja klienta usprawni również proces instalacji - użytkownik będzie miał wgląd w większą ilość informacji. Pojawi się także możliwość wstrzymania pobierania i instalacji bez obawy, że utracimy jakiekolwiek dane. Twórcy popracowali również nad procesem dodawania znajomych - teraz wystarczy wprowadzić jego adres e-mail lub nick.

Wersja 1.1 będzie mniej pamięciożerna. Twórcy popracowali nad optymalizacją i zrobili użytek ze sprzętowej akceleracji grafiki. Pojawiło się również wsparcie dla monitorów działających w wysokiej rozdzielczości.

Pobierz: GOG Galaxy

Źródło: PC World