Instalki.pl » Aktualności » Software » Nad Amazon Echo pracują polscy specjaliści. Są jeszcze wolne etaty...
Wtorek, 25 Sierpień 2015 18:05, Wpisany przez Andrzej Sitek
amazon echo 001
Komentowaliśmy już dziś wyniki pierwszej polskiej konferencji amerykańskiego lidera sprzedaży sieciowej, firmy Amazon, również w aspekcie przebojowego urządzenia Amazon Echo. Okazuje się, że nad projektem pracują również Polacy, a co najciekawsze, Amazon ma więcej oferty pracy. Kto chce skorzystać?

Przypomnijmy, że Amazon Echo to urządzenie będące swego rodzaju asystentem głosowym. Echo może udzielić odpowiedzi na zapytanie o aktualną pogodę, trasę dojazdu do wybranego miejsca, posiada wszelakie dane encyklopedyczne, poinformuje właściciela o najnowszych kursach walut, obudzi go o zadanej godzinie, uśpi przyjemną dla ucha melodią, opowie bajkę, itd.

amazon echo 003Amazon Echo

Amazon Echo pracuje w chmurze. To właściwie niewielki, metalowy cylinder, który można postawić dosłownie wszędzie. Z użytkownikiem Echo porozumiewa się kobiecym głosem o imieniu Alexa. Właśnie nad tym projektem pracują Polacy z Centrum Rozwoju Technologii Amazon mieszczącego się w Gdańsku.

Jeśli ktoś lubi nowoczesne technologie oraz polskie morze, powinien zajrzeć na stronę internetową Amazon Jobs i wyszukać oferty pracy wpisując w okienko wyszukiwarki hasło „Gdansk”. Aktualnie wolnych jest aż siedemnaście etatów, niestety w większości dla mocno wyspecjalizowanych pracowników.

Zajęcie znajdą specjaliści od lingwistyki, produkt managerowie, projektanci znający się technologii chmury obliczeniowej oraz osoby rozumiejące zagadnienia UX (User Experience design), czyli ludzie od projektowania produktów i usług w taki sposób, jakby byli użytkownikami, a nie inżynierami. Po więcej informacji można sięgnąć na wspominaną stronę.

Oczywiście zawsze można też szukać zajęcia w znajdujących się w Polsce trzech centrach logistycznych Amazon Polska, chociaż to podobno praca niewdzięczna i niskopłatna. Można się jednak pocieszyć faktem, iż są to najnowocześniejsze centra z wszystkich trzydziestu oddziałów firmy Amazon znajdujących się na całym świecie, co obwieścił niedawno Tim Collins, dyrektor operacyjny firmy na Europę.

Za wszystkich chętnych, oraz aktywnie poszukujących pracy, trzymamy mocno kciuki!

Źródło: Informacja własna