Instalki.pl » Aktualności » Software » Mozilla Firefox 40 otrzymuje pełne wsparcie dla Windows 10
Wtorek, 11 Sierpień 2015 10:04, Wpisany przez Wojtek Onyśków

Firefox

Programiści z Mozilli wydali kolejną wersję popularnej przeglądarki internetowej. Firefox 40 jest już w pełni kompatybilny z Windows 10, zapewniając szybkie i bezproblemowe działanie. Pojawiło się także nowe narzędzie służące do blokowania pobierania niechcianych programów.

Najnowsza wersja Mozilli Firefox, która trafiła do kanału stabilnego, to przede wszystkim pełne wsparcie dla Windows 10. Użytkownicy nowego systemu Microsoftu mogą już bezproblemowo korzystać ze swojej ulubionej przeglądarki. Wszystkie znane błędy zostały bowiem wyeliminowane.

W przeglądarce pojawiła się również specjalna ochrona przed niepożądanym oprogramowaniem. Firefox będzie teraz blokował pobieranie niechcianego software'u.

Mozilla Firefox 40 za pomocą specjalnych kafelków będzie teraz prezentować strony, które mogą nas zainteresować. Dobieranie poszczególnych kategorii będzie się odbywać na podstawie naszej historii przeglądania.

firefox 40Mozilla Firefox 40

Kontynuując kwestie bezpieczeństwa, programiści dodali ostrzeżenie do instalowanych rozszerzeń, które nie zostały podpisane przez Mozillę. Usprawniono również renderowanie obrazów w formacie JPEG - wykorzystują teraz mniej pamięci.

Pobierz:

Źródło: Mozilla