Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft udostępnia 90-dniową wersję testową Windows 10 Enterprise
Piątek, 31 Lipiec 2015 14:44, Wpisany przez Wojtek Onyśków

Windows 10

Windows 10 co prawda jest dostępny za darmo dla większości użytkowników, jednak nie wszyscy chcą od razu instalować go jako główny system. Pojawić może się bowiem problem z kompatybilnością aplikacji i narzędzi, z których korzystamy na obecnym systemie. Właśnie z tego względu Microsoft postanowił udostępnić 90-dniową wersję Windows 10 Enterprise, którą można w tym okresie testować za darmo.

Windows 10 Enterprise trial to system udostępniony przede wszystkim z myślą o przedsiębiorstwach i firmach, które mogą sprawdzić nową platformę przed podjęciem decyzji o finalnych przenosinach. Organizacje często pracują na własnym oprogramowaniu, które z jakichś względów może nie być kompatybilne z Windows 10.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby Windows 10 Enterprise trial pobrał każdy zainteresowany użytkownik. Od momentu instalacji mamy aż 90 dni na testowanie systemu i określenie, czy faktycznie odpowiada on naszym preferencjom.

Windows 10 Enterprise różni się jednak w kilku szczegółach od normalnej edycji Dziesiątki. Jest to system dla firm, dlatego też usunięto z niego kilka podstawowych aplikacji - domyślny program pocztowy, kalendarz, kontakty czy Cortanę. Nie powinno to jednak przeszkadzać w zaznajomieniu się z systemem.

Warto również zaznaczyć, że Windows 10 Enterprise można zainstalować na osobnej partycji, jako drugi system naszego komputera. W takim przypadku podczas uruchamiania urządzenia możemy zdecydować, który system uruchomić. Jak dokonać takiej instalacji, wyjaśniamy w naszym poradniku.

Pobierz: Windows 10 Enterprise

Źródło: SlashGear