Instalki.pl » Aktualności » Software » Windows 10 zainstalowany na 14 mln urządzeń
Piątek, 31 Lipiec 2015 08:23, Wpisany przez Wojtek Onyśków
Windows-10-fan-celebration
Wczoraj informowaliśmy, że każdej sekundy na całym świecie przybywa 16 nowych użytkowników Windows 10. Nie wiedzieliśmy jednak, ile wynosiła łączna liczba instalacji najnowszego systemu Microsoftu. Gigant z Redmond postanowił pochwalić się wynikiem - w przeciągu pierwszych 24 godzin użytkownicy z całego świata wykonali 14 mln instalacji.

Oczywiście to zaledwie mały odsetek osób, które kwalifikują się na darmową aktualizację. Microsoft nie udostępnił jeszcze wszystkim tej opcji. Robi to falami, by zachować stabilne działanie serwerów, z których pobierane są pliki instalacyjne. Przedstawiciele firmy informują, że cały proces może potrwać nawet kilka tygodni.

Co prawda Microsoft nie wyszczególnia konkretnych liczb, ale wiemy, że internautów zapisanych do programu Windows Insider jest 5 mln. Są to osoby, które od jakiegoś czasu testują wczesne wersje Windowsa 10. A to by oznaczało, że zwykłych konsumentów, którzy zdecydowali się na przesiadkę na nowszy system, jest około 9 mln.

14 mln instalacji w przeciągu 24 godzin oznacza, że w każdej godzinie przybywało 583 tysiące użytkowników. Daje to nam 9722 instalacji na minutę i 162 na sekundę. To znacznie więcej, niż informowaliśmy wczoraj. Licznik Microsoftu faktycznie miał ograniczenie do 16 na sekundę.

Źródło: Neowin