Instalki.pl » Aktualności » Software » W każdej sekundzie przybywa 16 nowych użytkowników Windows 10
Czwartek, 30 Lipiec 2015 10:00, Wpisany przez Wojtek Onyśków
windows 10 a
Wczoraj swoją premierę miał Windows 10. Dla Microsoftu był to jeden z najważniejszych dni w całej historii firmy. System dla większości użytkowników został udostępniony za darmo, dlatego też nie dziwi jego natychmiastowa popularność. W każdej sekundzie Dziesiątka jest instalowana na około 16 nowych urządzeniach.

Microsoft posiada na swoim kampusie specjalny zegar, który zlicza wszystkie nowe instalacje Windows 10. To właśnie z niego dowiadujemy się, że w każdej sekundzie przybywa 16 nowych użytkowników, co doskonale ilustruje poniższe wideo.

Niestety materiał pokazuje wyłącznie końcową część liczby. Nie wiemy zatem, ile użytkowników łącznie zdecydowało się na instalację najnowszego systemu. Co ciekawe, licznik Microsoftu posiada limit 16 na sekundę - rzeczywista liczba instalacji w każdej sekundzie może być zatem jeszcze większa.

Oczywiście wraz z każdym kolejnym dniem szybkość przyrostu nowych instalacji będzie maleć. Mimo wszystko już teraz Windows 10 można okrzyknąć sporym sukcesem. Z pewnością ma na to wpływ sposób dystrybucji systemu, który dla użytkowników Windows 7 i Windows 8 jest darmowy. Także opinie internautów są dużo bardziej pozytywne, niż w przypadku Windows 8. Sporo pochwał znaleźć można również w naszej recenzji.


Zobacz także: Aktualizacja systemu do Windows 10 bez czekania

Źródło: Neowin