Instalki.pl » Aktualności » Software » YouTube aktualizuje swoje aplikacje mobilne. Jest odświeżony interfejs
Piątek, 24 Lipiec 2015 12:51, Wpisany przez Wojtek Onyśków

YouTube logo

Najnowsza wersja YouTube'a, która zadebiutowała już na Androidzie a w najbliższym czasie pojawi się również na iOS, to nie tylko poprawne wyświetlanie wideo nagranych w pionie. To przede wszystkim całkowicie odświeżony interfejs, który jest teraz bardziej intuicyjny i uwypukla to, co najważniejsze - czyli filmiki.

Najnowsza aktualizacja wprowadziła trzy nowe zakładki - ekran główny, subskrypcje oraz konto. Na ekranie głównym prezentowane będą proponowane materiały wideo, bazujące na historii naszej aktywności oraz kanałach, które polubiliśmy. Pojawią się również spersonalizowane playlisty.

Zakładka subskrypcji, jak sama nazwa wskazuje, będzie zawierała wideo opublikowane przez kanały, które polubiliśmy. Z tego miejsca można także nacisnąć ikonkę dzwonka, która sprawi, że otrzymamy powiadomienie za każdym razem, gdy na wybranym kanale pojawi się nowy film.

Trzecia zakładka - konto, to nic innego, jak wszystkie filmy wrzucone przez nas samych, historia naszej aktywności oraz stworzone playlisty.

youtube androidNowe zakładki w aplikacji YouTube

Zmiany w nowej aplikacji YouTube dotyczą również wrzucania filmików do sieci bezpośrednio z urządzenia mobilnego. Pojawiły się nowe narzędzia przydatne podczas tego procesu. Użytkownicy będą mogli w łatwy sposób przyciąć swoje wideo, dodać specjalne efekty, filtry czy okrasić materiał muzyką. Wszystko bezpośrednio z poziomu aplikacji.

Najnowsza wersja YouTube jest już dostępna w Google Play. Posiadacze urządzeń z systemem iOS muszą poczekać nieco dłużej na aktualizację.

Źródło: YouTube