Instalki.pl » Aktualności » Software » Google przykłada się do designu aplikacji i przejmuje Pixate
Środa, 22 Lipiec 2015 09:15, Wpisany przez Wojtek Onyśków
pixate-logo
Pixate to firma, która posiada w swoim portfolio narzędzia związane z projektowaniem i designem aplikacji. Start-up został założony zaledwie trzy lata temu. Przez ten czas zdążył wyrobić sobie markę na rynku, w efekcie czego został dostrzeżony przez Google. Amerykańska firma postanowiła wcielić zespół w swoje szeregi.

Pixate to platforma, za pomocą której deweloperzy mogą projektować design swoich aplikacji. Rozwiązanie działa w chmurze, dzięki czemu nad jednym projektem może pracować więcej osób jednocześnie. Potencjał narzędzia został dostrzeżony przez Google, dzięki czemu firma została wcielona w szeregi amerykańskiego giganta.

Niestety nie znamy szczegółów dotyczących transakcji. Zespół Pixate będzie pracował nad nowymi pomysłami pod banderą Google. Pierwsze zmiany w polityce firmy są widoczne już teraz. Pixate Studio, czyli aplikacja desktopowa, została udostępniona za darmo dla wszystkich zainteresowanych. Przedstawiciele obiecują również, że pracują nad obniżeniem kosztów usługi opartej na chmurze.

pixate studioPixate Studio

Warto zaznaczyć, że w ubiegłym roku Google przejęło podobny start-up - Relative Wave. Zostało to zresztą wspomniane w dzisiejszej notce prasowej, gdyż platforma Form (projektowanie aplikacji) otrzymała aktualizację do wersji 1.3, skupiającej się na Material Design. Dzięki temu możemy być pewni, że w najbliższym czasie z charakterystycznego designu będzie korzystać coraz większa liczba aplikacji.

Źródło: The Next Web