Instalki.pl » Aktualności » Software » 10 powodów, dla których warto zainstalować Windows 10
Wtorek, 21 Lipiec 2015 13:06, Wpisany przez Wojtek Onyśków
windows 10
Premiera Windows 10 już za dosłownie kilka dni. Większość użytkowników kwalifikuje się do darmowej przesiadki na nowszy system, który będzie dystrybuowany w formie aktualizacji. Czy warto jednak porzucać Windows 7 lub Windows 8 na rzecz Dziesiątki? Oto dziesięć funkcji, które mogą was do tego zachęcić.

Decyzja o przejściu na nowszy system to oczywiście kwestia indywidualna. Poniżej przedstawiamy jednak dziesięć powodów, dla których warto zainstalować Windows 10. Należy pamiętać, że użytkownicy Windows 7 oraz Windows 8 mają aż rok czasu na przeprowadzenie darmowej aktualizacji.

Nowy wygląd i Menu Start

Jednym z pierwszych argumentów przemawiających za Windows 10 jest odświeżony interfejs oraz powrót do klasycznego Menu Start. To ostatnie swoją funkcjonalnością nie różni się zbytnio od tego, co znamy z Windows 7. Microsoft postarał się jednak o integrację interaktywnych kafelków, które były motywem przewodnim Windows 8. Od premiery Ósemki Menu Start było jedną z najbardziej pożądanych funkcji w systemie.

2015-07-21 12h43 34

Microsoft Edge

W Windows 10 amerykańska firma porzuciła swoją starą przeglądarkę - Internet Explorer, na rzecz zupełnie nowego rozwiązania - Microsoft Edge. Nowy produkt ma być szybszy, bardziej intuicyjny i przede wszystkim wygodniejszy w obsłudze. Właśnie dlatego w programie pojawiły się takie funkcje, jak tryb czytania czy tworzenie notatek. Ten pierwszy oddziela tekst od innych rozpraszaczy, by lektura wybranego artykułu była przyjemna. Druga funkcja pozwala oczywiście na szybkie skomponowanie notatek, do których można w każdej chwili powrócić.

2015-07-21 12h45 12

Uniwersalne aplikacje

Wraz z Windows 10 Microsoft prezentuje nowe podejście do kafelkowych aplikacji. Te będzie można uruchamiać w okienkach, jak każdy inny program. Uniwersalne aplikacje są przystosowane zarówno do wygodnej obsługi za pomocą klawiatury i myszki, jak i ekranów dotykowych. Pojawi się także zunifikowany sklep z aplikacjami, gdzie każda pozycja będzie kompatybilna zarówno z komputerami, notebookami, tabletami, a nawet smartfonami z Windowsem.

2015-07-21 12h46 08

Tryb tabletu

Zakup tabletu z Windowsem po premierze Windows 10 w końcu może mieć większy sens. Pod względem funkcjonalności system ten nie będzie się niczym różnił od desktopowej edycji, jednak zaoferuje kilka dodatkowych udogodnień. Jednym z nich jest tryb tabletu - interfejs przystosowany specjalnie z myślą o ekranach dotykowych. Będzie go można uruchomić także na zwykłym komputerze.

2015-07-21 12h49 14

Wirtualne pulpity

Od zarania dziejów użytkownicy systemu Windows korzystają z kombinacji klawiszy Alt+Tab do przełączania się pomiędzy uruchomionymi programami. W przypadku Windows 10 proces ten otrzyma zupełnie nowe funkcje. Mowa oczywiście o wirtualnych pulpitach, które pozwolą uporządkować otwarte aplikacje według ich przeznaczenia. Przykładowo na jednym pulpicie umieścimy wszystkie okienka związane z edycją tekstu, a na drugim aplikacje muzyczne i przeglądarkę. Dzięki temu praca na wielu programach będzie wygodniejsza.

2015-07-21 12h50 40
«« Początek « Poprzednia 1 2 Następna » Ostatnie »»
(Strona 1 z 2)