Instalki.pl » Aktualności » Software » Aktualizacja Spotify z nowym systemem rekomendacji muzyki
Poniedziałek, 20 Lipiec 2015 20:32, Wpisany przez Łukasz Bernacki

spotifydiscoverweekly470

Spotify to obecnie jeden z najpopularniejszych serwisów oferujących strumieniowe przesyłanie muzyki. Twórcy stopniowo wprowadzają nowe funkcje, a w planach jest również stworzenie serwisu udostępniającego klipy wideo. Obecnie platforma rozwija się jednak przede wszystkim w kierunku muzycznym, co można zaobserwować wraz z nową aktualizacją, która jest już dostępna.

Najnowsza aktualizacja dla Spotify pozwala na jeszcze łatwiejsze wyszukiwanie nowej muzyki. W tym celu uruchomiono nowe narzędzie o nazwie Discover Weekly, za pośrednictwem którego użytkownik otrzymuje co tydzień indywidualną playlistę zawierającą aż dwie godziny muzyki.

Sugerowane utwory są dobierane na podstawie gustu użytkownika, najczęściej odtwarzanych utworów czy ulubionych artystów. Co ciekawe, lista aktualizowana będzie w każdy poniedziałek, a system ma „uczyć się” naszych zachowań i preferencji, aby w kolejnych tygodniach jeszcze trafniej dobierać nowe utwory.

Warto podkreślić, że korzystanie z tej funkcji jest dobrowolne. Spotify nie chcę za wszelką cenę nas uszczęśliwiać – szczególnie w przypadku użytkowników, którzy słuchają zróżnicowanej muzyki. Co ciekawe, proponowane playlisty można również zapisywać – dotyczy to również pojedynczych utworów – a następnie polecać znajomym.

Źródło/Zdjęcie: Engadget