Instalki.pl » Aktualności » Software » Samsung poprawi oprogramowanie wyłączające Windows Update
Niedziela, 28 Czerwiec 2015 09:54, Wpisany przez Mateusz Ponikowski

Samsung

Niedawno pisaliśmy o niezrozumiałej polityce Samsunga, który na swoich notebookach instaluje oprogramowanie wyłączające usługę Windows Update. Po fali krytyki producent z Korei Południowej postanowił uderzyć się w pierś i wydać stosowną aktualizację.

Przypomnijmy, komponent blokujący pobieranie automatycznych aktualizacji systemu Windows na komputerach Samsunga nosi wymowną nazwę Disable_Windowsupdate.exe. Producent twierdził, że zadaniem blokady jest zapobieżenie ewentualnym konfliktom, które mogłyby wystąpić pomiędzy aktualizacjami pobieranymi za pomocą systemowego Windows Update jak i oprogramowania od Samsunga.

Co ciekawe, dodatek ten nie jest wbudowanym składnikiem instalatora, lecz jest pobierany i instalowany w tle bez wiedzy użytkownika. Pewnym pozytywem całej sytuacji wydaje się być fakt, że Disable_Windowsupdate.exe został opatrzony cyfrowym certyfikatem bezpieczeństwa, który gwarantuje, że został zaprojektowany przez producenta.

Na początku Samsung starał się wybrnąć z całej sytuacji tłumacząc, że rozwiązanie to jest niezbędne do zachowania stabilności sterowników. Świadomi użytkownicy wiedzą jednak, że niestosowanie poprawek z Windows Update jest mocno ryzykownym posunięcie z oczywistych względów. Producent uległ fali krytyki ze strony użytkowników i zapowiedział, że stosowna poprawka pojawi się w ciągu najbliższych dni. Można powiedzieć, lepiej późno niż wcale.

Źródło: VentureBeat