Instalki.pl » Aktualności » Software » Google Play Music już dostępny w darmowej wersji z reklamami
Wtorek, 23 Czerwiec 2015 21:36, Wpisany przez Łukasz Bernacki

Google_Play_Music

Po tym, jak zaprezentowano usługę Apple Music, najwyraźniej część konkurentów poczuła się zagrożona. Wprawdzie premiera została zaplanowana na 30 czerwca, jednak już teraz jeden z największych rywali – Google Play Music – udostępnił darmową wersję aplikacji, która w założeniach ma przekonać do siebie niezdecydowanych dotąd klientów.

Przypominamy, że już w marcu z usługi można było korzystać już od 3 złotych przez pierwsze 3 miesiące. Od teraz dostępna będzie za darmo, jednak należy liczyć się z wyświetlanymi reklamami, a także dodatkowymi ograniczeniami, które zapewne mają z czasem przekonać do sięgnięcia po wersję płatną.

Korzystając z darmowej wersji Play Music należy liczyć się z faktem, że nie posłuchamy wybranych utworów na żądanie. Zamiast tego będziemy mogli skorzystać z sugerowanych playlist. Otrzymamy za to dostęp do wyszukiwania po gatunkach muzycznych, artystach czy piosenkach, by następnie tworzyć własne radiostacje. Stworzone listy odtwarzania będą działały w oparciu o mechanizmy aplikacji Songza, która została przejęta przez Google w lipcu ubiegłego roku.

Aktualnie zarówno darmowa, jak i płatna wersja oferuje dostęp do odtwarzania i katalogowania do 50 tysięcy utworów. Darmowa wersja Google Play Music z reklamami została wystartowała już na wybranych rynkach i będzie wprowadzana na terenie całego globu w ciągu nadchodzących dni. Wersje mobilne na Androida i iOS zadebiutują w przyszłym tygodniu.

Źródło: TechCrunch