Instalki.pl » Aktualności » Software » Google Chrome zaktualizowany. Skupiono się na bezpieczeństwie
Wtorek, 23 Czerwiec 2015 14:06, Wpisany przez Wojtek Onyśków

Google Chrome logo

Oprócz głównych wydań Chrome, które wprowadzają do przeglądarki nowe możliwości, Google wypuszcza także pomniejsze aktualizacje, które naprawiają znane błędy i łatają luki w zabezpieczeniach. Najnowsze uaktualnienie tego typu eliminuje aż cztery poważne błędy.

Google Chrome na wszystkie popularne platformy (Windows, Linux, Mac OS X) został zaktualizowany do wersji 43.0.2357.130, w wyniku czego pozbyto się czterech błędów. Dwa z nich oznaczono wysokim stopniem zagrożenia, dwa następne średnim. Dotyczyły one WebUI, jak również zabezpieczeń w silniku Blink. Jedna z nich została odkryta przez Mariusza Młyńskiego.

Google zgodnie z tradycją wypłaca honorarium za zgłoszenie luki w zabezpieczeniach swojej przeglądarki. Znalazca jednej z wymienionych powyżej luk zgarnął nagrodę w wysokości 5000 dolarów. „Cena” za resztę luk nie została jeszcze ustalona. Zazwyczaj jest ona zależna od stopnia zagrożenia.

W podobny sposób Google nagradza znalezienie luki w Androidzie. Potwierdzony błąd jest nagradzany kwotą minimum 500 dolarów. Najpoważniejsze luki mogą zaowocować nagrodą w wysokości nawet 8 tysięcy dolarów.

Pobierz:
Źródło: ZDNet