Instalki.pl » Aktualności » Software » Podsumowanie tygodnia #111
Piątek, 12 Czerwiec 2015 15:30, Wpisany przez Wojtek Onyśków
podsumowanie 111
Apple zaprezentowało kilka nowości na swojej konferencji, Opera wprowadziła system bocznych zakładek, Wiedźmin 3 sprzedał się w ogromnej liczbie egzemplarzy, Microsoft ujawnił nową wersję konsoli Xbox One, a Samsung zachwycił przezroczystym telewizorem. Kolejny technologiczny tydzień już za nami. Czas zatem na podsumowanie najważniejszych wydarzeń.

W ubiegłym tygodniu swoją konferencję organizowała firma Apple. Dotyczyła ona software'owych nowości amerykańskiego giganta. Clue programu było Apple Music, czyli streamingowa usługa muzyczna. Czy zdoła ona podbić serca użytkowników? Przekonamy się w nadchodzących miesiącach.

To jednak nie koniec nowości od Apple. Amerykanie zaprezentowali również iOS9, czyli nową wersję systemu mobilnego oraz OS X El Capitan, czyli system skrojony pod komputery Mac. Wiemy już także, że w iOS pojawi się funkcja blokowania reklam. Niepokojąca jest natomiast luka, która nie została załatana od stycznia.

apple music 3Apple Music - szykuje się poważna konkurencja dla Spotify

Z Cupertino przenosimy się do Redmond. Ze Skype'a możemy już korzystać bezpośrednio z przeglądarki. Microsoft poinformował również, że zaprzestaje rozwoju komunikatora w wersji Modern. Czyżby tradycyjny desktop zwyciężył? Już niedługo możemy się również spodziewać funkcji translatora bezpośrednio w oknie aplikacji.

Kruger&Matz, czyli marka należąca do polskiej firmy, zaprezentowała w ubiegłym tygodniu Drive 3 - smartfon o wzmocnionej obudowie, dzięki czemu powinien przetrwać nawet ekstremalne sytuacje. Swoje nowości ujawnił także Archos - seria Helium Plus należy do segmentu budżetowego. Ciekawie prezentowałby się Sony M4 Aqua, gdyby nie fakt, że oferuje zaledwie 1,26 GB wolnego miejsca na pliki i aplikacje.

kruger matz drive 3 1Kruger&Matz Drive 3

Z nowości sprzętowych warto również wymienić 55-calowy, przezroczysty telewizor od Samsunga. Jeszcze niedawno takie sprzęty były odległą, futurystyczną wizją, a teraz stały się faktem. Robi wrażenie. Microsoft zaprezentował natomiast nową wersję Xbox One. Różnice trudno jednak dostrzec gołym okiem

Na uwagę zasługuje również nowa wersja przeglądarki Opera. Programiści zaimplementowali w niej rozszerzenia otwierane jako panel boczny. Czegoś takiego jeszcze nie było. Niezłe wrażenie robi także Android M - rzekomo oferuje 3x dłuższy czas pracy na baterii.

opera 30 1Boczne zakładki w Operze 30

Na koniec zostawiliśmy sobie informacje dla graczy. Wiedźmin 3 sprzedał się już w 4 mln egzemplarzy, z czego 1/3 należała do PC. A podobno na komputerach rozwija się tylko piractwo... Jeżeli jesteście fanami GTA, koniecznie obejrzyjcie ten filmik. Mistrzowska robota.