Instalki.pl » Aktualności » Software » Lepiej nie wpisuj tej wiadomości na Skype - permanentnie zawiesi ci aplikację
Środa, 03 Czerwiec 2015 10:56, Wpisany przez Wojtek Onyśków
skype logo
Ostatnie tygodnie nie są zbyt przychylne dla komunikatorów. Całkiem niedawno informowaliśmy o błędzie w iPhonie, który prowadził do zawieszenia aplikacji SMS. Podobną dolegliwość odkryto w komunikatorze Skype. Wystarczy jedna wiadomość o specyficznej treści, by całkowicie zawiesić program. To poważny i uciążliwy błąd.

Użytkownicy Skype'a odkryli, że wysłanie wiadomości o treści http://: całkowicie zawiesza komunikator - zarówno nadawcy, jak i adresata nieszczęsnej wiadomości. Co gorsza, jeżeli ktoś wyśle nam komunikat o wspomnianej treści, całkowicie zablokuje nam dostęp do komunikatora. Każda kolejna próba zalogowania się do swojego konta będzie skutkować awarią aplikacji. Wynika to z faktu, że Skype automatycznie pobiera sobie całą historię rozmów.

Jedynym rozwiązaniem w takim przypadku jest poproszenie osoby, od której otrzymaliśmy wiadomość, by usunęła wspomniany ciąg znaków. Błąd zaobserwowano w aplikacji Skype na Windowsa, Androida oraz iOS. Co ciekawe, nie działa w komunikatorze na Macu ani w wersji kafelkowej (modern) aplikacji pod Windowsa.

Programiści odpowiedzialni za aplikację Skype poinformowali, że są już świadomi problemu i pracują nad jego szybkim rozwiązaniem.

Źródło: Venturebeat