Instalki.pl » Aktualności » Software » Office Lens już dostępny w Google Play. Zamień swój smartfon w podręczny skaner
Piątek, 29 Maj 2015 11:44, Wpisany przez Wojtek Onyśków
office-lens-android
Office Lens to jedna z przydatniejszych aplikacji, która dotychczas była dostępna na Windows Phone oraz iOS. Od niedawna mogą ją również pobrać użytkownicy smartfonów z Androidem. Dzięki niej w prosty sposób zeskanujemy wszystkie materiały i zapiszemy je na dysku sieciowym.

Office Lens po raz pierwszy pojawiło się w marcu 2014 na smartfony z Windows Phone. W ubiegłym miesiącu wydana została wersja na iOS, a teraz Microsoft uzupełnia tę kolekcję o Androida.

Dzięki aplikacji w szybki sposób zeskanujemy np. książkę, robiąc jej zdjęcie. Możliwe jest również zrobienie zdjęcia np. tablicy z notatkami, by bezproblemowo przenieść je na nasze urządzenie. Co najważniejsze - aplikacja rozpoznaje kąt, pod jakim wykonujemy fotkę. Zdjęcie można zrobić z boku, a skan i tak będzie idealnie odwzorowany.

office lens 1Office Lens potrafi zeskanować notatki z tablicy

Użytkownicy, którzy brali udział w testach aplikacji informują, że doskonale radzi sobie ona np. ze skanowaniem książki, której strony są zdeformowane przez np. zniszczoną okładkę. Algorytm Office Lens rozpoznaje kontury skanowanego dokumentu i usuwa całą resztę. Dzięki temu robiąc zdjęcie paragonu leżącego na stole zeskanowany zostanie wyłącznie paragon. Aplikacja nie tylko wykrywa kontury, ale również poprawia czytelność skanowanego tekstu, rozjaśniając i czyszcząc fotkę.


Tak stworzony skan możemy zapisać na smartfonie, jak również przenieść na dysk sieciowy OneDrive lub do aplikacji OneNote, by do materiałów mieć dostęp także z innych urządzeń.

Aplikację można pobrać za darmo na urządzenia z Androidem bezpośrednio z Google Play.

Źródło: Microsoft