Instalki.pl » Aktualności » Software » Windows 10 będzie kosztował 40 USD dla właścicieli XP? Takie są plotki!
Wtorek, 19 Maj 2015 15:11, Wpisany przez Maciej Dobrowolski
Windows 10
O tym, że Windows 10 będzie dostępny dla posiadaczy „siódemki” oraz „ósemki” za darmo wiemy już od pewnego czasu. Wiele osób wciąż jednak korzysta z Windows XP, który choć wiekowy, wciąż ma dobra opinię. W sieci pojawiły się plotki, iż użytkownicy „xpeka” będą mogli wykonać upgrade do „dziesiątki” za niecałe 40 dolarów.

Takie ciekawe informacje przedstawił rosyjski internauta WZor, który bardzo często donosi o kolejnych posunięciach Microsoftu. Warto dodać, iż wiele z jego przecieków znajduje później potwierdzenie w rzeczywistości. Jeśli i tym razem okaże się, że WZor ma rację, wiele osób, które są zainteresowane zakupem Windows 10 a posiadają wciąż XP, będzie to mogło zrobić bez płacenia pełnej ceny nowego systemu.

Informując was o tych doniesieniach chcielibyśmy podkreślić, że na razie jest to jedynie plotka. Microsoft w żaden sposób nie odniósł się do tych rewelacji. Jeśli jednak okaże się to prawdą warto pamiętać, iż zmieniając nasz system operacyjny musimy mieć na względzie również wiek naszego komputera. Minimalne wymagania dla Windows XP są o wiele mniejsze niż „dziesiątki”. Jeśli nie jesteście pewni czy nowy system Microsoftu będzie wam odpowiadał, możecie ściągnąć i przetestować wersję Technical Preview z naszego działu download. Poniżej zaś wymagania minimalne Windows 10:

Procesor: 1 GHz albo szybszy
Pamięć RAM: 1 GB (32-bit) albo 2 GB (64-bit)
Wolne miejsce na dysku: 16 GB
Karta grafiki: obsługująca DirectX 9 ze sterownikiem WDDM


Źródło: Softpedia