Instalki.pl » Aktualności » Software » Kolejna wersja Windows 10 wyciekła do sieci
Wtorek, 05 Maj 2015 08:43, Wpisany przez Wojtek Onyśków
windows 10 build 10108
Kilka dni temu Microsoft podczas konferencji Build zaprezentował nową wersję Windows 10 i udostępnił ją wszystkim zainteresowanym. Tymczasem do sieci wyciekł już kolejny build, który wprowadza kilka pomniejszych - głównie estetycznych - zmian. Co nowego?

Oficjalnie w sieci dostępny jest Windows 10 Technical Preview build 10074. Serwis Neowin wszedł już jednak w posiadanie kolejnej wersji oznaczonej numerem 10108, dzięki czemu mogliśmy poznać kilka nowości.

Zmiany są raczej kosmetyczne i dotyczą głównie estetyki systemu. Kolorystyka poszczególnych opcji jeszcze bardziej dostosowuje się do głównej barwy, co widać np. na przyciskach włączania i wyłączania funkcji. Zmianie uległo także menu kontekstowe systemu.

windows 10 build 10108 1Kolor przycisków dostosowuje się do głównego tematu systemu

W systemie pojawiło się także kilka nowych aplikacji. Mowa między innymi o 3D Builder, który był już dostępny w Windows 8. Kolejne dwie nowe pozycje to AAD Token Broker Plugin oraz narzędzia administracyjne. Obecnie nie wiadomo, czy znajdą one swoje miejsce w finalnej wersji systemu.

Ulepszona została również aplikacja służąca do wyjaśniania podstawowych funkcji systemu. Domyślnie jest ona uruchamiana podczas pierwszego startu Windows 10. Microsoft zaktualizował ją o nowe filmy oraz ciemny styl kolorystyczny.

windows 10 build 10108 2Aplikacja wyjaśniająca podstawowe funkcje systemu

Ciemna kolorystyka znalazła swoje miejsce także w innych częściach systemu, między innymi w wysuwanym panelu sieciowym.

windows 10 build 10108 3Wysuwany panel sieciowy z ciemnym designem

Z racji, iż nie jest to oficjalnie dostępny build, widoczne tu zmiany mogą nie zawitać do finalnej wersji, której możemy się spodziewać latem.

Źródło: Neowin