Instalki.pl » Aktualności » Software » Pasjans powróci do Windows 10 w odświeżonej wersji
Poniedziałek, 13 Kwiecień 2015 13:57, Wpisany przez Wojtek Onyśków
ms pasjans
Każdy, kto wychował się na wcześniejszych wersjach Windowsa, z pewnością pamięta niezliczone sesje w systemowego pasjansa. Tym bardziej cieszy fakt, że karcianka powróci w Windows 10. Microsoft przygotował kilka wariacji popularnego pasjansa.

Windows 8 zerwał z tradycją umieszczania pasjansa. Co prawda popularna gra była dostępna w systemie, jednak należało ją pobrać za pośrednictwem Windows Store. W przypadku Dziesiątki będzie inaczej - Microsoft planuje domyślnie umieścić ją w systemie.

W weekend do sieci wyciekł nowy build Windows 10 oznaczony numerem 10056. Użytkownicy, którzy pobrali już tę wersję systemu donoszą, że Microsoft zaimplementował w nim zbiór gier karcianych.

Znajdziemy wśród nich zarówno standardową wersję pasjansa, jak i szereg wariacji na jego temat - Spider, FreeCell, Pyramid oraz TriPeaks. Nowa aplikacja będzie zawierała osiągnięcia, wyzwania i nagrody, a także system rankingowy oraz statystyki.

ms pasjans 1Pasjans w Windows 10

Build 10056 co prawda nie jest oficjalną wersją systemu wypuszczoną przez Microsoft, jednak możemy się z niego dowiedzieć kilku ciekawych rzeczy. Wcześniej informowaliśmy między innymi, że w Windows 10 pojawią się osiągnięcia.

ms pasjans 2Menu główne Microsoft Solitaire Collection

Źródło: Neowin