Instalki.pl » Aktualności » Software » Music i Video - dwie nowe aplikacje dla Windows 10
Środa, 01 Kwiecień 2015 10:38, Wpisany przez Wojtek Onyśków
win 10 music
Microsoft postanowił odświeżyć swoje aplikacje odpowiedzialne za odtwarzanie muzyki i materiałów wideo. Nowe wersje są obecnie dostępne dla użytkowników Windows 10 w wersji testowej i docelowo pojawią się wraz z oficjalną premierą systemu.

Aplikacje zastąpią Muzykę i Wideo, które już teraz są dostępne w systemie Windows 8.1. Nowa wersja to nie tylko odświeżony wygląd, ale również szereg niedostępnych dotąd funkcji. W przypadku muzyki użytkownicy będą mogli między innymi dodać do kolekcji utwory, które są przechowywane na dysku sieciowym OneDrive. Dzięki temu będą mieli dostęp do swojej biblioteki niezależnie od tego, gdzie aktualnie się znajdują.

Aplikacja Muzyka pozwoli również na korzystanie z usługi Xbox Music Pass, strumieniując utwory w ramach wykupionego abonamentu. Użytkownik będzie mógł także tworzyć playlisty ze wszystkich plików znajdujących się zarówno na komputerze, jak i w chmurze. Tak stworzone kolekcje będzie można odtwarzać na innych urządzeniach, a nawet na konsoli Xbox.

win10 musicAplikacja Music dla Windows 10

Aplikacja Wideo umożliwi natomiast bezproblemowe odtwarzanie filmów, także w formacie MKV. Program będzie również kompatybilny z popularnymi formatami napisów, o czym informowaliśmy wczoraj. Z poziomu menu użytkownik będzie miał dostęp nie tylko do swojej biblioteki, ale również do pozycji, które zakupił za pośrednictwem usług Xbox Video.

win10 videoAplikacja Video dla Windows 10

Microsoft podkreśla, że udostępnione aplikacje znajdują się w fazie testowej i mogą zawierać błędy. Premiera oficjalnej wersji nastąpi prawdopodobnie wraz z debiutem finalnej wersji Windows 10.

Wersje testowe Video i Music można pobrać bezpośrednio z Windows Store. Aplikacje są dostępne wyłącznie dla systemu Windows 10.

Źródło: Microsoft