Instalki.pl » Aktualności » Software » LibreOffice Online - konkurencja dla Office 365?
Czwartek, 26 Marzec 2015 09:58, Wpisany przez Wojtek Onyśków
libreoffice
W kwestii tworzenia dokumentów bezpośrednio w chmurze obecnie liczą się dwa rozwiązania - Office 365 oraz Google Docs. Obydwie usługi oferują darmową możliwość edycji dokumentów i eksport do popularnych formatów. Już niedługo na rynku pojawi się konkurencja w postaci LibreOffice Online.

LibreOffice Online zostanie stworzone na zasadach wolnego oprogramowania. Użytkownicy będą mogli korzystać z usługi całkowicie za darmo. Pakiet biurowy będzie działać bezpośrednio w przeglądarce internetowej, co oznacza, że nie ma żadnych wymagań odnośnie systemu operacyjnego.

LibreOffice Online powstaje od 2011 roku. Początkowo oprogramowanie funkcjonowało w formie szkicu, który miał zaprezentować możliwości HTML5. Teraz idea ta zostanie wcielona w rzeczywistość.

LibreOffice Online będzie alternatywą dla Office 365 oraz Google Docs i jednocześnie pierwszym pakietem biurowym opartym na chmurze, który będzie oferował pełne wsparcie dla formatu ODF (Open Document Format).

Dokładna premiera LibreOffice Online zostanie zapowiedziana w późniejszym terminie. Desktopową wersję LibreOffice można natomiast pobrać z naszego działu download:


Źródło: LibreOffice