Instalki.pl » Aktualności » Software » Google udostępnia Androida 5.1 Lollipop!
Wtorek, 10 Marzec 2015 11:35, Wpisany przez Wojtek Onyśków
android 51 dual sim
Google poinformowało o premierze nowej wersji Androida oznaczonej numerem 5.1. Aktualizacja przynosi kilka nowości oraz usprawnień, które przyczynią się do płynnej pracy mobilnego systemu operacyjnego. Nowa wersja w pierwszej kolejności pojawi się na urządzeniach z serii Nexus.

Android 5.1 Lollipop doczekał się obsługi wielu kart SIM jednocześnie, dzięki czemu użytkownicy urządzeń z Dual-SIM zrobią z nich użytek. Pojawiła się także specjalna funkcja chroniąca smartfona, która w momencie jego zgubienia zablokuje dostęp. Stan ten pozostanie do momentu zalogowania się na swoje konto Google - nie zadziała nawet przywracanie fabrycznych ustawień.

Kolejną nowością Androida 5.1 są rozmowy w jakości HD. Aby skorzystać z dobrodziejstw tej funkcji, dzwoniący do siebie użytkownicy muszą posiadać kompatybilne urządzenia - np. Nexus 6.

hd voice HD Voice w Android 5.1

W systemie pojawiło się także kilka usprawnień. Podłączenie do sieci Wi-Fi czy zarządzanie sparowanymi urządzeniami Bluetooth będzie możliwe bezpośrednio z poziomu szybkich ustawień.

Nowy system w pierwszej kolejności pojawi się na urządzeniach z serii Nexus. Dostępność na smartfonach i tabletach innych firm zależy wyłącznie od samych producentów.

Źródło: Google