Instalki.pl » Aktualności » Software » Wydano kolejną aktualizację pakietu Office Online (wideo)
Czwartek, 12 Luty 2015 15:42, Wpisany przez Łukasz Bernacki

officeonlinenewlogo470

W ubiegłym miesiącu Office Online otrzymał szereg poprawek. Zgodnie z zapowiedzią, to dopiero początek zmian. Właśnie otrzymaliśmy kolejną dużą aktualizację, która znacząco usprawnia pracę z dokumentami.

Aktualizacja pakietu Office Online znacząco ułatwia edycję dokumentów. Dodano nowy przycisk, który pozwala na szybkie zmiany zarówno z poziomu przeglądarki, jak i aplikacji. Klikając na nowy przycisk ... w prawym górnym rogu – obok Edit Document – możemy jednym kliknięciem przejść do zaawansowanych narzędzi takich jak Tłumaczenie, Pobieranie plików, Pomoc itp.


Pojawiło się więcej opcji zapisu znanych z pakietu Office 2013. Dodano takie funkcje jak Save As – zapis zintegrowany z OneDrive, Rename – zmiana nazwy dokumentu, Download a Copy – możliwość pobrania dokumenty z chmury na dysk komputera, a także Download as PDF – możliwość przerobienia pliku do formatu PDF i utworzenie kopii zapasowej. Warto pamiętać, że Word Online umożliwia również autozapis w czasie rzeczywistym do OneDrive. 


Dodano również nowy przycisk Add to OneDrive, znajdujący się w prawym górnym rogu na pasku narzędzi. Od teraz możemy zapisywać kopię pliku jednym przyciskiem w OneDrive – co ciekawe, po zapisaniu w chmurze, możemy edytować dokumenty nawet wtedy, gdy zostały udostępnione wyłącznie w trybie do odczytu.


Podobnie jak w pakiecie Office 2013, dodano w końcu szybkie rozpoczęcie edycji dokumentów. Możemy wybrać pomiędzy nowym szablonem a przykładowymi, jak również wybrać z listy ostatnio otwierany dokument.


Z poziomu paska Tell Me dodano zaawansowaną funkcję pomocy – Help. Po wpisaniu wybranej frazy otwiera się nowe okno z lewej strony ekranu, gdzie znaleźć można odpowiedzi na nurtujące pytania.


Zautomatyzowano również funkcję Statystyka wyrazów. W lewym dolnym rogu pojawiają się szczegółowe informacje dotyczące liczby wyrazów czy znaków – zarówno dla całego dokumentu, jak i zaznaczonych fragmentów.


Z nowości ucieszą się również użytkownicy pakietu Office na Androida. Z poziomu Office Online można teraz błyskawicznie przechodzić do aplikacji Word, Excel i PowerPoint. Wystarczy otworzyć Office Online z poziomu przeglądarki Chrome dla Androida i kliknąć w prawym górnym rogu na ikonkę Open in Word, Open in Excel lub Open in PowerPoint – dzięki temu otrzymujemy dostęp do wszystkich opcji zarządzania i edycji dokumentów z poziomu aplikacji.

Kolejne aktualizacje powinny pojawić się w najbliższych tygodniach. Co sądzicie o najnowszych zmianach?

Źródło: Office Blog