Instalki.pl » Aktualności » Software » Internet Explorer nie ma sobie równych - najnowszy ranking przeglądarek internetowych
Poniedziałek, 02 Luty 2015 16:16, Wpisany przez Wojtek Onyśków

przeglądarki internetowe

Według Net Market Share Internet Explorer po raz kolejny jest najpopularniejszą przeglądarką internetową na świecie. W ubiegłym miesiącu na znaczeniu zyskało także Google Chrome. Jak prezentuje się najnowszy ranking przeglądarek internetowych?

Według statystyk udostępnionych przez serwis Net Market Share, Internet Explorer jest najpopularniejszą przeglądarką - wpływy na rynku sięgają 58,18%. Produkt Microsoftu stracił nieco w stosunku do grudnia - zrezygnowało z niego niemal 1% użytkowników.

Tyle samo zyskało natomiast Google Chrome, co pozwala sądzić, że właśnie tę przeglądarkę wybierały osoby migrujące z Internet Explorer. Chrome był w styczniu zainstalowany na 23,54% wszystkich komputerów. Na ostatnim stopniu podium znalazł się natomiast Firefox z wynikiem 11,9% (niezauważalna zmiana w stosunku do poprzedniego miesiąca). Safari, czyli przeglądarka od Apple, jest wykorzystywana przez 5,03% użytkowników internetu.

ranking przegladarek 1 Ranking popularności przeglądarek internetowych - styczeń 2015

Jeżeli weźmiemy pod uwagę poszczególne wersje przeglądarek, na samym szczycie uplasuje się Internet Explorer 11 z wynikiem 22,26%. Na drugim miejscu znajdziemy przestarzałego Internet Explorer 8, natomiast dopiero na trzecim wylądował Chrome 39, czyli niemal najnowsza wersja przeglądarki od Google.

ranking przegladarek 2 Ranking popularności przeglądarek internetowych z uwzględnieniem wersji - styczeń 2015

W styczniu pozycja Microsoftu była niezagrożona. Nic nie wskazuje, by w kolejnych miesiącach sytuacja ta uległa zmianie. Dominacja Internet Explorera utrzymuje się od wielu miesięcy. Warto jednak wspomnieć, że przeglądarka ta jest domyślnie zainstalowana na każdym komputerze z systemem Windows. Prawdopodobnie ma to duży wpływ na jej popularność.

Źródło: Net Market Share