Instalki.pl » Aktualności » Software » Windows 10 build 9926: pierwsze wrażenia i galeria
Sobota, 24 Styczeń 2015 23:06, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
 Windows 10 build 9926
Wczoraj udostępniona została najnowsza kompilacja systemu Windows 10 zawierająca sporo nowości, które poznaliśmy podczas specjalnej konferencji Microsoftu w połowie tygodnia. Postanowiliśmy przyjrzeć się z bliska jak wygląda build 9926.

Dużą niespodzianką jest fakt, że system dostępny jest również w polskiej wersji językowej. Niestety w związku z tym pojawiło się również spore rozczarowanie. Cortana czyli osobista asystentka głosowa wbudowana w Windows 10 na razie nie jest dostępna w naszym języku dlatego w polskojęzycznym wydaniu systemu funkcja ta jest niedostępna. Osoby, które chciałby przetestować działanie Cortany muszą pobrać i zainstalować wydanie anglojęzyczne.

Najnowszy build zdecydowanie różni się od wcześniejszej wersji Technical Preview. Microsoft wprowadził odmienione Menu Start, które działa zarówno w trybie desktop jak i tablet. W drugim przypadku mamy do czynienia z czymś co przypomina ekran startowy z Windows 8.

Na uwagę zasługują również odświeżone ikony systemowe, nowy sklep z aplikacjami czy panel z ustawieniami systemowymi. W prawym dolnym rogu ekranu pojawiła się ikona odpowiedzialna za uruchamianie centrum powiadomień.

Trzeba przyznać, że system działa dość stabilnie. Podczas testów nie natrafiliśmy na żadną awarię czy problem z kompatybilnością urządzeń. Należy jednak pamiętać, że wersja Technical Preview nie powinna być używana do codziennej pracy, a wyłącznie do testów.

Poniżej prezentujemy galerie zrzutów ekranu, aby zobaczyć obraz w pełnej rozdzielczości należy kliknąć na wybrany obrazek.

Windows 10 mini 2Nowe menu Start

Windows 10 mini 2Centrum powiadomień

Windows 10 mini 2Tworzenie wirtualnych pulpitów

Windows 10 mini 2Eksplorator plików z nowymi ikonami folderów

Windows 10 mini 2Mój komputer

Windows 10 mini 2Wyszukiwarka zintegrowana z paskiem zadań

Windows 10 mini 2Szybki dostęp do zasilania z Menu Start

Windows 10 mini 2Ustawienia systemowe
«« Początek « Poprzednia 1 2 Następna » Ostatnie »»
(Strona 1 z 2)