Instalki.pl » Aktualności » Software » Windows Phone 10 na pierwszych screenach!
Poniedziałek, 19 Styczeń 2015 12:53, Wpisany przez Wojtek Onyśków
windows-10-phone
Już za dwa dni Microsoft zaprezentuje nowe możliwości Windowsa 10, prawdopodobnie także w odniesieniu do urządzeń mobilnych. Zanim do tego dojdzie, warto zapoznać się z pierwszymi screenami mobilnego systemu, które właśnie pojawiły się w sieci.

Opublikowane zdjęcia pochodzą od użytkownika, który miał już okazję testować Windows 10 na smartfonie. Możemy z nich wydedukować kilka nowości. Pierwszą z nich jest zupełnie nowy rodzaj przezroczystych kafelek. Taka funkcja co prawda była już dostępna w Windows Phone 8.1, jednak tam kafelki były całkowicie przezroczyste. W przypadku Windows 10 zachowają one swój kolor, nie zasłaniając jednocześnie ustawionego tła. Zniknie także czarne obramowanie, które w WP 8.1 oddzielało poszczególne aplikacje.

Kolejną nowością będzie możliwość grupowania aplikacji. Każdy zbiór można oznaczyć własną nazwą. Podobne rozwiązanie już od dawna jest dostępne w desktopowym Windows 8.1 czy chociażby w menu głównym konsoli Xbox One.

windows-10-phone 1 Nowy rodzaj przezroczystości kafelków

Drobne uproszczenia pojawią się także w nawigacji po systemie. Oczywiście informacje te wciąż są niepewne, gdyż screeny pochodzą z niepotwierdzonego źródła. Na oficjalne wieści nie musimy jednak czekać zbyt długo. Konferencja Microsoftu odbędzie się 21 stycznia.

windows-10-phone 2 Użytkownik będzie mógł grupować aplikacje

Źródło: Slash Gear