Instalki.pl » Aktualności » Software » Skype Qik - komunikuj się ze znajomymi za pomocą wiadomości wideo
Środa, 15 Październik 2014 09:06, Wpisany przez Wojtek Onyśków
skype qik
Zespół odpowiedzialny za komunikator Skype udostępnił właśnie swoją nową aplikację. Skype Qik to szybki i łatwy sposób na komunikację ze znajomymi za pomocą wiadomości wideo. Pomysł łączy w sobie ideę wideoczatu i szybkiego wysyłania wiadomości.

Idea nawiązuje do innej aplikacji - Snapchat. Użytkownicy nagrywają krótkie (maksymalnie 40 sekund) filmiki, a następnie wysyłają je do swoich znajomych (możliwa konwersacja grupowa). Ci odtwarzają otrzymany materiał i nagrywają swój w odpowiedzi. Pliki wideo są przechowywane na serwerze przez 14 dni. Po tym czasie są usuwane. Użytkownik może to również zrobić manualnie w każdym momencie.

Skype Qik jest prosty w obsłudze. Wystarczy nacisnąć przycisk, nagrać filmik wykorzystując zarówno kamerkę przednią, jak i aparat główny, a następnie wysłać do wybranych osób. Jeżeli nasi znajomi nie posiadają jeszcze aplikacji, otrzymają instrukcję, która wyjaśni, w jaki sposób odebrać wideo.

skype qik 1 
Skype Qik

Skype Qik posiada również kilka przygotowanych, 5-sekundowych GIF-ów, które mogą posłużyć jako szybka odpowiedź w momencie, gdy nie mamy czasu nagrać własnego filmiku. Istnieje również możliwość wcześniejszego przygotowania własnych GIF-ów, by mieć je pod ręką na każdą okazję.


Skype Qik jest już dostępny na wszystkie popularne platformy - Windows Phone, Android oraz iOS.

Źródło: Skype